Na FZV UP se uskutečnil kurz v angličtině pro všeobecné sestry

Foto: archiv D. Bartoníčkové
Čtvrtek 5. říjen 2023, 10:05 – Text: David Kresta

Komunikace s pacientem a posouzení jeho zdravotního stavu patří k tomu nejdůležitějšímu v práci všeobecné sestry. Fakulta zdravotnických věd UP uspořádala v září kurz kompletně v anglickém jazyce zaměřený na téma fyzikálního vyšetření pacienta. Kurzu s názvem Physical assesment by nurses se zúčastnilo deset akademických pracovnic převážně z olomoucké Fakulty zdravotnických věd.

V průběhu kurzu vedeného přednostkou ústavu ošetřovatelství Danielou Bartoníčkovou hovořili účastníci mj. o hodnocení vitálních funkcí, vyšetření pohybového aparátu či kardiovaskulárním a respiračním vyšetření. Součástí byly rovněž praktické ukázky. „Využili jsme pomůcky, které byly ze zprostředkovaných financí zakoupeny pro realizaci daného kurzu," uvedla Daniela Bartoníčková a dodala, že celou akcí se nesla pozitivní atmosféra. „Ráda bych poděkovala všem, kteří se našeho kurzu v anglickém jazyce zúčastnili. Získané znalosti budou moci využít nejen při výuce, ale také mentoringu anglicky mluvících studentů, kteří k nám přijíždějí v rámci programu Erasmus," shrnula Daniela Bartoníčková.