I. konference Nelékařských zdravotnických oborů – trendy, teorie, výzkum, praxe

Středa 1. září 2021, 14:27

Fakulta zdravotnických věd Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s časopisem Profese online

pořádá 7. září 2021 mezinárodní vědeckou konferenci

Odkaz na online konferenci: začátek 7. 9. 2021 v 9:30h

Připojení na online konferenci: https://cesnet.zoom.us/j/92552977906
Meeting ID: 92552977906

Cíl konference

Hlavním cílem konference je prezentovat poznatky, přístupy a trendy v oblasti nelékařských zdravotnických oborů.
Konference je určena pro nelékařské zdravotnické obory, lékaře a pracovníky sociálních služeb. V rámci konference bude zřízena studentská sekce, v níž mohou prezentovat výsledky své vědecké činnosti studenti doktorských studijních programů.

Tematické oblasti mezinárodní  vědecké konference:

• všeobecné a pediatrické ošetřovatelství
  • porodní asistence
  • fyzioterapie a ergoterapie
  • klinická antropologie
  • nutriční terapie
  • psychologie a sociologie
  • radiologická asistence
  • veřejné zdravotnictví, ochrana a podpora zdraví
  • zdravotnické záchranářství
  • zdravotně sociální péče
  • specializace ve zdravotnictví, jejichž práce se orientuje na zvýšení kvality poskytované péče a rozvoj teoretické báze všech zdravotnických oborů

Místo konání konference  a forma konání konference

Konference se uskuteční formou online.
Přednášející budou o způsobu prezentace svých vystoupení formou online informování do 3. 9. 2021.
Přenos online konference se uskuteční z velké zasedací místnosti Děkanátu Fakulty zdravotnických věd Univerzity Palackého v Olomouci, Hněvotínská 3, 775 15 Olomouc.

Účastníci konference si připraví 10 min. prezentaci v Power Pointu. Po skončení prezentace bude následovat diskuse v rozsahu 5 min.

Program a časový harmonogram konference.

Publikování příspěvků z mezinárodní konference

Přednesené příspěvky z mezinárodní konference bude možné po recenzním řízení publikovat v časopise Profese  online ( www.profeseonline.upol.cz).
Upozorňujeme autory příspěvků, aby si pozorně prostudovali formální požadavky pro publikování článků v uvedeném časopise. Najdete zde detailní instrukce k formě přijímaných souborů, náležitostí, struktury rukopisů jednotlivých forem, parametrů grafik a použití normy citací a referenčních seznamů.
Autoři, kteří budou chtít publikovat své články v časopise Profese online, mohou články posílat průběžně do redakce. Pokud mají autoři zájem, aby článek byl publikován v roce 2022, musí své články poslat do redakce časopisu nejpozději do 30. listopadu 2021.

Časopis Profese online

Časopis je indexován v Bibliographia Medica Čechoslovaca (BMČ) Národní lékařské knihovny České republiky a zařazen do Seznamu recenzovaných neimpaktovaných periodik Rady pro výzkum, vývoj a inovace České republiky, vydávaných v České republice a v databázi Index Copernicus.
Veškeré instrukce pro autory jsou uvedeny na adrese:  www.profeseonline.upol.cz
Příspěvky projdou recenzním řízením a poté budou redakční radou časopisu Profese online schváleny k publikování. Rukopisy zasílejte přes elektronický přihlašovací systém na adrese: www.profeseonline.upol.cz.

S případnými dotazy se obraťte na zástupce šéfredaktora časopisu:

doc. PaedDr. Miroslava Kopeckého, Ph.D.,
Fakulta zdravotnických věd Univerzity Palackého v Olomouci,