Fakultu zdravotnických věd navštívil rektor nebraské University of Kearney

Zástupci Univeristy of Kearney Douglas A. Kristensen (na snímku vlevo) a Douglas Biggs s Danielou Bartoníčkovou a Petrou Kašparovou z Ústavu ošetřovatelství FZV UP. Foto: D. Bartoníčková
Pátek 13. říjen 2023, 9:30 – Text: David Kresta

Vzácný host zavítal v tomto týdnu na Fakultu zdravotnických věd UP. O možnostech rozšíření stávající spolupráce jednal se zástupci olomoucké fakulty Douglas A. Kristensen, rektor University of Kearney. Doprovázel jej vedoucí úseku mezinárodní výuky Douglas Biggs, který zdejší univerzitu dobře zná – působil na Katedře historie filozofické fakulty a významně pomohl k navázání spolupráce nebraské univerzity s FZV UP.

„Nejprve jsme diskutovali možnosti spolupráce v oblasti internacionalizace a mobilit, zejména mobility studentů. Hlavními tématy byl program připravený pro studenty z Nebrasky v lednu 2024 a Letní škola, kterou budeme pořádat v létě 2024 v Olomouci za možné účasti amerických studentů. Dále jsme diskutovali možnosti rozšíření spolupráce v oblasti fyzioterapie a vědy a výzkumu. Především v oblasti vědy a výzkumu jsme našli řadu styčných bodů. Konkrétně se chystáme v lednu 2024 uspořádat za účasti akademiků z Nebrasky odborný workshop zaměřený tematicky na problematiku ochrany a podpory zdraví. Ten bude sloužit jako platforma pro vhodný projektový záměr,“ přiblížila proděkanka pro zahraniční vztahy a internacionalizaci Jarmila Zimmermannová.

Zahraničním hostům se v průběhu návštěvy dále věnovali mj. proděkan a ředitel Centra vědy a výzkumu Ondřej Holý, zástupci Ústavu ošetřovatelství Daniela Bartoníčková a Petra Kašparová a členka Ústavu klinické rehabilitace a garantka studijního programu Physiotherapy Petra Gaul Aláčová. Součástí programu byla exkurze ve Fakultní nemocnici Olomouc. „Oba hosté měli možnost podívat se na provoz oddělení rehabilitace a urgentního přijmu, a to včetně prohlídky heliportu. Za spolupráci patří velký dík Andree Drobiličové a Michaele Gehrové,“ uvedla přednostka Ústavu ošetřovatelství Daniela Bartoníčková. „Za pomoc s realizací celé akce děkujeme také Petrovi a Barboře Kolářovým z Ústavu klinické rehabilitace,“ dodala Jarmila Zimmermannová.