Akce Noc venku vyhlašuje fotosoutěž. Porotcem je i Jindřich Štreit

Foto: Reprint Žurnál UP
úterý 10. červenec 2018, 14:00 – Text: Tomáš Krejčiřík

Fotografujete rádi a zajímáte se zároveň o sociální témata? Zkuste štěstí v soutěži pro fotografy, kterou vyhlašují organizátoři akce Noc venku Olomouc, jež pravidelně na podzim upozorňuje netradiční formou na problematiku bezdomovectví. Snímky posoudí například ikona české fotografie Jindřich Štreit.

Univerzita Palackého se i letos připojí k celorepublikové iniciativě Noc venku. „Ta olomoucká se odehraje 14. listopadu v areálu Ústřední knihovny UP ve Zbrojnici.  Na programu budou koncerty, workshopy či filmová projekce. Odvážní jedinci navíc mohou strávit noc pod širým nebem a přiblížit si tím, jaké je to být bez domova,“ uvedl za UP jeden z organizátorů akce Ondřej Martínek.

Do fotografické soutěže se mohou zapojit všichni studenti i zaměstnanci olomoucké univerzity. Pro splnění podmínek musí do konce srpna 2018 zaslat maximálně deset vlastních autorských fotografií, které lze zařadit k tématu „Kde domov můj“.

Autoři nejlepších fotografií získají dárek a hlavně možnost vystavit své snímky v Ústřední knihovně UP ve Zbrojnici. O výsledcích soutěže rozhodne odborná porota, ve které zasednou fotografové Jindřich Štreit, Svatopluk Klesnil a Bára Skopalíková. Vernisáž vítězných snímků se uskuteční v den konání akce. Kompletní informace a podmínky soutěže ZDE.

Noc venku Olomouc 2018 pořádá Univerzita Palackého ve spolupráci s Charitou Olomouc, Armádou ČR, Filozofickou fakultou UP a Ústřední knihovnou UP za podpory statutárního města Olomouc. Více informací najdete na facebooku Noci venku. Video z loňského ročníku je k dispozici ZDE.

Zpět