Studentky ošetřovatelství se v rámci BIP zúčastnily týdenní akce v Prešově

Na týdenní akci v Prešově měla FZV UP své zastoupení mezi studenty i lektory. Na snímku přednostka Ústavu ošetřovatelství Daniela Bartoníčková. Foto: archiv D. B.
Pondělí 11. prosinec 2023, 10:00 – Text: David Kresta

Studentky navazujícího magisterského studijního programu Specializace v ošetřovatelství na FZV UP se na přelomu listopadu a prosince zúčastnily Kombinovaného intenzivního programu BIP v Prešově. Tamní Fakulta zdravotnických odborov hostila týdenní akci s názvem Metodologie výzkumu ve zdravotnických vědách. Vedle lektorů z Jesseniovy lékařské fakulty v Martině a prešovské fakulty se v programu představila také přednostka Ústavu ošetřovatelství FZV UP Daniela Bartoníčková.

„Celá akce byla velmi příjemná. Jsem ráda, že jsem měla možnost se programu jako přednášející zúčastnit, už i proto, že tu byly naše studentky, které mají nejen pracovní a studijní povinnosti, ale mnohé z nich i rodiny. Jsem na ně velmi hrdá a pevně věřím, že tento týden pro ně nebyl jen o přijímání velkého množství informací, ale i o vybudování týmové spolupráce,“ uvedla Daniela Bartoníčková.

Krátkodobé intenzivní programy (BIP – Blended Intensive Programme) jsou novinkou programu Erasmus+ , která  umožňuje propagovat a implementovat mezinárodní mobilitu v kombinaci fyzické a virtuální aktivity.

Jak akci hodnotí účastnice z FZV UP?

Kateřina Šupčíková
„Z výjezdu do Prešova mám skvělý pocit, hodnotím ho jako velmi obohacující. Dozvěděla jsem se zde potřebné informace k mé závěrečné práci, užila si naplno předvánoční atmosféru tohoto univerzitního města a odvezla spoustu nezapomenutelných zážitků. Na Slovensku se o nás moc pěkně starali, vždy byl připraven odpolední program a nějaké to občerstvení. Všem dalším studentům výjezd vřele doporučuji, opravdu stojí za to.“

Milena Dvořáková
„Prešov byl naprosto dokonalý, nemám nic, co bych vytknula... Přednášky byly zajímavé, poutavé a velmi interaktivní. Naučila jsem se pracovat s novým programem pro lepší přehlednost dohledaných odborných článků. I volnočasový program byl naplánovaný do posledního detailu. Každý den byl úplně jiný a skvělý. Já osobně to vzala jako takovou malou dovolenou, kdy jsem měla možnost vystoupit s každodenního kolotoče stresu a povinností a užít si předvánoční čas.“

Karolína Materová
„Výjezd do Prešova byl skvělý. Je to ohromná zkušenost, které určitě nelituji. Přednášky byly zajímavé a obohacující. Dozvěděla jsem se mnoho potřebných informací. I volnočasový program byl výborně naplánovaný. Odvezla jsem si spoustu zážitků.“