Sportovní den opět nabídne desítky aktivit, novinkou je šachový turnaj

Foto, grafika: Vojtěch Duda, Michaela Cyprová
Středa 3. květen 2023, 10:55 – Text: Gabriela Sýkorová Dvorníková

Turistický výlet, běh olomouckými parky či desítky kolektivních i individuálních sportovních disciplín tradičně nabídne Sportovní den UP. K pohybu vybídne studenty i zaměstnance ve středu 10. května, kdy je vyhlášeno rektorské volno. Letošní novinkou je šachový turnaj či expediční superjízda, zakončená večírkem na Poděbradech. Zábavné odpoledne pro dospělé i děti si připravilo i Akademik sport centrum UP (ASC).

Jako každý rok nabízí na sportovní den bohatou nabídku pohybových a sportovních aktivit pro kolektivy i jednotlivce Akademik sport centrum UP. Veškeré aktivity jsou pro studující i pracující na univerzitě zdarma, registrace jsou dostupné na webu ASC.

programu si můžete vybrat ranní jógu, pilates, indoorcycling, lukostřelbu, kanoistiku či jachting. Do kolektivních turnajů se hlaste ve volejbale, nohejbalu, malé kopané, basketbalu, florbalu či beachvolejbalu. Můžete také absolvovat funkční trénink s trenérem nebo si zajít do sauny či na fitness. Nechybí ani netradiční hry jako lakros, kinball – hra s XXL míčem nebo frisbee. Rozpohybování v rytmu hudby nabídne zumba party.

Závěr dne pak patří společenskému odpoledni před loděnicí, připraven je doprovodný program, občerstvení či losování o ceny.

Program si letos připravili i studenti či další součásti univerzity

Oddělení komunikace připravilo u příležitosti letošního 450. výročí UP turistický výlet do Hodslavic s prohlídkou rodného domu Františka Palackého i tamních vyhlídek. Počet účastníků je omezen, přihlášky jsou otevřeny do 8. května zde.

Již několikátým rokem pořádá katedra informatiky Přírodovědecké fakulty UP v rámci Sportovního dne UP Memoriál Jiřího Hronka – běh olomouckými parky. Běžecké klání nabízí šest různých délek tratí od rekreačních 5 km až po 42 maratonských kilometrů.

Historicky první univerzitní šachový turnaj pořádají studenti UP ve spolupráci s šachovým klubem SC A64 Olomouc a přírodovědeckou fakultou. Turnaj bude veden švýcarským systémem na 6 kol v tempu 20 minut na partii. Pro nejlepší hráče budou připraveny drobné ceny. Registrace jsou otevřeny do pátku zde.

Do programu sportovního dne letos přispěli také studenti katedry aplikovaných pohybových aktivit Fakulty tělesné kultury UP s Expediční superjízdou. Účastníci mohou nahlédnout do světa osob se speciálními potřebami. Trasa povede z neředínského areálu fakulty k jezeru Poděbrady, vyrazit lze na vlastním kole či koloběžce, půjde však vyzkoušet i jízdu na handbiku či tandemovém kole. V cíli bude nachystaný doprovodný program, živá hudba a občerstvení.

Zábavné odpoledne pro dospělé i děti s živou hudbou zahrnující sportovní hry, projížďky na koni i občerstvení si jako každý rok připravilo ASC UP v areálu Sportovní haly UP na trávníku před loděnicí. Od tří hodin odpoledne bude možno zapůjčit si vybavení a vyzkoušet si discgolf, fotbálek, speedminton, kubb či mölkky.

Podrobný program Sportovního dne UP je k dispozici na webu.