Vyhrň rukáv! Startuje třetí ročník souboje fakult v darování krve

Foto: David Kresta
Pondělí 13. únor 2023, 9:30 – Text: David Kresta

Plán je jednoduchý – daruj nejvzácnější tekutinu a pomoz tak fakultě k vítězství v celouniverzitním souboji. Třetí ročník akce s příznačným názvem Vyhrň rukáv startuje v pondělí 13. února a organizátoři vyzývají studenty a zaměstnance Univerzity Palackého k dobrovolnému dárcovství krve a krevní plazmy. Kromě dobrého skutku je ve hře také možnost získat některou ze zajímavých cen. Zapojit se do soutěže je možné nejpozději v pátek 21. dubna. Vítězové budou vyhlášeni v rámci Olomouckého majálesu UP.

Za organizací celouniverzitní akce stojí Studentský spolek Fakulty zdravotnických věd UP. V desetičlenném týmu jsou studenti oborů radiologická asistence, fyzioterapie, ergoterapie, ochrana a podpora veřejného zdraví a všeobecné ošetřovatelství.

Soutěžit se bude opět ve dvou kategoriích – v první získá vítězství fakulta s největším celkovým objemem krve darovaném studenty a zaměstnanci, ve druhé pak fakulta s nejvyšším procentuálním zastoupením dárců z řad studentů. Darovat krev nebo krevní plazmu je možné na kterémkoliv odběrovém místě. Zapojení do souboje je přitom jednoduché: stačí vyplnit formulář, který si studenti a zaměstnanci fakult nechají potvrdit na vybraném odběrovém místě. Následně jej vhodí do jednoho ze sběrných boxů, které budou umístěny na fakultách a také na olomouckém transfuzním oddělení.

Formulář, kteří dárci vhodí do sběrných boxů, je slosovatelný, a každý účastník souboje tak má šanci vyhrát některou z lákavých cen. „Dary do soutěže věnovali naši sponzoři, kterým tímto velmi děkujeme za podporu Souboje fakult. Jedná se zejména o Resort Hodolany, Laser arenu Olomouc, Kofi Kofi Olomouc, kavárnu Miss Sophies, Centrum pohybu Olomouc, podnik Pikola, Omega, Kafe jak lusk nebo restauraci American Grill,“ vyjmenovala hlavní koordinátorka akce Simona Konečná.

Třetí ročník souboje fakult s názvem Vyhrň rukáv se oproti minulým letům uskuteční tentokrát v letním semestru. „Rozhodli jsme se posunout start do roku 2023, kdy si připomínáme hned dvě výročí – čtyři sta padesát let od vzniku univerzity a patnáct let od založení fakulty zdravotnických věd v Olomouci. Věřím, že tato přínosná akce pořádaná našimi studenty se zařadí po bok dalších významných celouniverzitních akcí naplánovaných na letošek,“ zmínil děkan fakulty zdravotnických věd Jiří Vévoda.