Pozvánka na workshop Imobilizace, transport a vyprošťování

Foto: Vojtěch Duda
Středa 24. květen 2023, 11:00 – Text: (dkr)

Fakulta zdravotnických věd UP chystá na pondělí 26. a středu 28. června workshop s názvem Imobilizace, transport a vyprošťování. Kurz, jehož garantem je přednostka Ústavu zdravotnického záchranářství a intenzivní péče Marinella Danosová, je vhodný zejména pro příslušníky Hasičského záchranného sboru ČR, jednotek sboru dobrovolných hasičů, Policie ČR a pro studenty oboru zdravotnické záchranářství.

Workshop je zaměřen na praktický nácvik manipulace s pacientem se závažným traumatem, jeho imobilizaci a transport. Během workshopu se účastníci prakticky seznámí s využitím krčních límců, různých typů dlah, pánevních pásů, scoop rámem, páteřní deskou či vakuovou matrací.
Cílem kurzu je připravit účastníky na spolupráci se zdravotnickou záchrannou službou u pacientů se závažnyými traumaty na místě mimořádné události, naučit účastníky bezpečnou manipulaci s pacientem a seznámit je s nejběžnějšími imobilizačními, transportními a vyprošťovacími pomůckami.

Termín workshopu: pondělí 26. června od 9 do 12 hodin, středa 28. června od 15 do 18 hodin

Místo konání: FZV UP, Hněvotínská 3, učebna TU 2.101

On-line přihláška ZDE

Kurz je realizován v rámci projektu Vzdělávání na UP 22+ edUP, registrační číslo projektu: NPO_UPOL_MSMT-16589/2022