Fakulta zdravotnických věd na Veletrhu zdraví: vyzkoušejte těhotenskou vestu, model stáří i UV lampu

Foto: David Kresta
Pondělí 11. březen 2024, 8:30 – Text: David Kresta

Novinky v medicíně i názorné ukázky, jak se starat o vlastní tělo, nabídne v pátek 15. a v sobotu 16. března Veletrh zdraví. V Pevnosti poznání Olomouc (areál Korunní pevnůstky) budou mít své stánky také zástupci Fakulty zdravotnických věd. Návštěvníci si tak mohou vyzkoušet model těhotenského břicha, model stáří nebo si pod speciální UV lampou ověří, jak jsou na tom s hygienou rukou. Akce je zdarma v rámci běžného vstupného do expozic a organizátoři zvou děti i dospělé.

Program veletrhu je rozložený do dvou dnů. „Na páteční program zveme zejména školy a sobotní program bude určen široké veřejnosti. Celý program volně navazuje na celostátní popularizační akci Týden mozku, která se těší vysoké účasti,“ sdělil programový ředitel Pevnosti poznání Roman Chvátal.

Na popularizační akci se bude opět podílet Fakulta zdravotnických věd Univerzity Palackého. V pátek 15. března v 9 hodin otevře svůj stánek Ústav porodní asistence. Návštěvníci si vyzkouší těhotenskou vestu, která simuluje zhruba sedmý měsíc těhotenství. K vidění bude i model vývoje plodu. V sobotu 16. března od 10 hodin pak budou na veletrhu přítomni zástupci Ústavu ošetřovatelství. V rámci tématu Adaptace na stáří jako životní etapu si bude možné vyzkoušet model stáří simulující zhoršený zrak a omezené pohybové schopnosti seniora. Velký zájem bývá také o UV lampu, která odhaluje, jak důkladně si návštěvníci akce vydezinfikovali ruce.

Další informace o letošním Veletrhu zdraví najdete na webových stránkách Pevnosti Poznání.