Aktualizováno: Režim na UP v souvislosti s covidem-19

Pondělí 9. květen 2022, 14:46

Níže pro vás shrnujeme informace o aktuálním režimu na UP v souvislosti s covidem-19.

Navzdory tomu, že se epidemie covidu aktuálně umírnila a pozornost na sebe strhlo další světové dění, nepřestávejte být i nadále obezřetní a ohleduplní ke svému okolí. Poslední léta nás naučila, že i malým činem můžeme výrazně ovlivnit životy ostatních. Nebojte se tedy ani teď používat respirátor v případě, že se necítíte zcela zdrávi, abyste ochránili své okolí, případně pokud máte obavy o své vlastní zdraví. Stále bychom také měli věnovat zvýšenou pozornost hygieně rukou, v neposlední řadě je vhodné izolovat se od svých kolegů a spolupracovníků při známkách respiračního onemocnění. Věřme, že se díky zodpovědnému chování nebudeme s přicházejícím podzimem muset vrátit k zásadnějším opatřením a omezením.

Ochrana dýchacích cest

Na základě mimořádného opatření MZ ČR ze dne 10. března 2022 skončila od 14. 3. 2022 ve vnitřních prostorách vysoké školy povinnost používat ochranný prostředek dýchacích cest (respirátor).

V reakci na následný pozitivní vývoj epidemiologické situace schválila Vláda ČR návrh ministra zdravotnictví na ukončení stavu pandemické pohotovosti ke 3. květnu 2022, které svým hlasováním následně potvrdila poslanecká sněmovna, čímž skončila platnost veškerých plošných (týkajících se všech osob) protikoronavirových opatření.

Ubytování na kolejích

Od 19. února 2022 se při příjezdu a ubytování na kolejích studenti již nemusí ničím prokazovat. Podrobněji

Testování zaměstnanců

V sobotu 19. února skončila zrušením mimořádných opatření MZ ČR povinnost testování v zaměstnání. V závislosti na dostupnosti testů na jednotlivých součástech univerzity se lze na případném preventivním otestování domluvit se svým přímým nadřízeným.

(Slouží ke statistickým účelům - měření a analýze návštěvnosti. Sbírají pouze anonymní data.)
(Jsou určeny pro propagační účely, měření úspěšnosti propagačních kampaní apod.)