FZV má schválený rozpočet, vyhlašuje novou grantovou soutěž

Foto: Martin Višňa
Pátek 13. květen 2022, 11:00 – Text: David Kresta

Akademický senát FZV UP schválil na svém květnovém zasedání rozpočet fakulty na rok 2022. Ten je ve výši 60 milionů 155 tisíc korun po provedených odvodech na centrální jednotky. Meziroční nárůst tak činí více než 3 miliony korun. Dalších téměř 8 milionů korun získala fakulta z dotace na rozvoj výzkumné organizace.

Deset procent ze zmíněné dotace poputuje na pilotní ročník interní grantové soutěže. „V letošním roce bychom se chtěli zaměřit na posílení výkonnosti pracovníků, podporu tvůrčí činnosti na fakultě a meziústavní spolupráce,“ uvedla tajemnice Marie Fialová. Soutěž byla vyhlášena v pondělí 9. května a je určena pro akademické či vědecké pracovníky fakulty. Minimální výše grantu je 100 tisíc korun.

„Nikdy dříve jsme grantovou soutěž nevyhlašovali. Pokud bude o pilotní ročník zájem, chtěli bychom v příštím roce vypsat řádnou grantovou soutěž, kde by mohla být šance i na víceleté projekty a na mezinárodní spolupráci,“ upozornila proděkanka pro vědu a výzkum a doktorské studium Helena Kisvetrová.

Podrobnější informace o interní grantové soutěži jsou na webových stránkách fakulty, sekce Věda a výzkum.