Zahraniční studenti a lektoři si užili pestrý program školy fyzioterapie a ergoterapie

Fotogalerie: D. Kresta, P. Gaul Aláčová
Středa 21. únor 2024, 14:30 – Text: David Kresta

Studenty a lektory z univerzit v Bulharsku, Islandu a Slovensku hostil na začátku února Ústav klinické rehabilitace Fakulty zdravotnických věd UP. Pětidenní Zimní škola fyzioterapie a ergoterapie navázala na pilotní ročník z podzimu loňského roku. Bohatý program tvořily tématické workshopy, ale také exkurze do Rehabilitačního centra v Klimkovicích.

Šest akademiků a devět studentů fyzioterapie ze Slovenska, Bulharska a Islandu doplnily čtyři studentky ergoterapie a šest studentů oboru Physiotherapy pocházejících z Izraele, Iránu a Saudské Arábie). „Celý program byl zaměřen na interdisciplinární a transdisciplinární spolupráci. Náplní BIPu byly workshopy na téma interdisciplinární spolupráce v terapii hlasu, v ergonomii, terapii bolestí hlavy, roztroušené sklerózy, imaginaci pohybu, dechových technikách či dynamice interdisciplinárního týmu včetně praktických ukázek, které vedli jak zahraniční, tak domácí akademici," uvedla za organizátory Petra Gaul Aláčová, garantka oboru Physiotherapy.

Celý týden pracovaly skupiny studentů na interdisciplinárním projektu, jehož výstupem byla v závěru týdne jeho prezentace.  „Součástí nabitého programu byla i prohlídka historické Olomouce, kterou zajistil Welcome office Univerzity Palackého, a exkurze do Rehabilitačního centra v Klimkovicích. Studenty i akademiky sbližovala nejen společná práce na projektech, ale i turnaj v bowlingu v Šantovce, kde se v rámci upevňování týmového ducha utkala smíšená družstva. Máme radost, že se jak studentům, tak akademikům program líbil, považovali ho za užitečný a inspirativní. Nad rámec BIPu se otevřely nové možnosti spolupráce jak na poli ERASMUS+ programu, tak i v rámci další vědecké spolupráce," přiblížila zástupkyně přednosty Ústavu klinické rehabilitace FZV UP Jana Vyskotová.

S přípravami a hladkým průběhem nabitého programu výrazně pomohly kolegyně z Fakulty zdravotnických věd Irena Jedličková, Lucie Sehnálková a Markéta Nosková. „Chtěli bychom jim moc poděkovat, stejně jako čtveřici skvělých studentek, které ochotně plnily roli buddies," zdůraznila Petra Gaul Aláčová.

Další ročník se uskuteční opět na podzim, a to v termínu 9. až 13. září 2024.