Představení kandidátů do AS FZV UP

Čtvrtek 7. březen 2024, 12:36

Akademický senát Fakulty zdravotnických věd Univerzity Palackého v Olomouci (dále jen AS FZV UP )  na svém zasedání 9. 2. 2024 vyhlásil volby do AS FZV UP pro funkční období od 29. 3. 2024 – 29. 3. 2027, které letos proběhnou pouze v elektronické podobě od 11. 3. 8:00 do 15. 3. 12:00. VOLIT MŮŽETE ZDE

Shromáždilo se celkem 14 návrhů na senátory z řad akademických pracovníků a 9 z řad studentů, což je v obou kuriích méně než ve volbách konaných v roce 2021. Navrhovali snad všichni – studenti bakalářských i magisterských studijních programů, garanti studijních programů, přednostové ústavů, proděkani. Navrhovalo se převážně v rámci kurií, ale objevil se i 1 případ, kdy student navrhl akademika, a také 1, kdy akademik navrhl studenta. Studentští kandidáti jsou letos všichni aktuálně studenty bakalářských studijních programů. Bohužel v letošních volbách se nám nevyhnula rezignace a jeden student z voleb odstoupil, tedy navržených studentů zůstává 8.

Kandidáti dostali možnost vytvořit si volební plakáty, ve kterých představili sami sebe i své cíle a záměry v rámci činnosti v AS FZV UP. Většina kandidátů této možnosti využila, můžete si přečíst jejich teze níže.

Volit je jednoduché, každý student může dát hlas maximálně 4 studentům – můžete hlasovat pouze pro 1, 2 nebo 3 kandidáty a hlas bude platný. Podobně akademičtí pracovníci mohou hlasovat až pro 8 akademických pracovníků. AS FZV UP je samosprávným orgánem, který se skládá z 8 akademických pracovníků a 4 studentů. Doporučujeme v těchto dnech více sledovat web FZV, sociální sítě FZV, e-mail, kde se brzy objeví odkaz na webovou aplikaci volby.upol.cz a po přihlášení jako do Portálu UP vám bude umožněno hlasovat.

„V posledních volbách do AS FZV UP byla volební účast 39,29 %, což není špatné, ale věřím, že jako fakulta máme na víc. Senát primárně kontroluje vedení fakulty, zda ji směřuje správným směrem, ale zároveň také může aktivně přinášet nové podněty a otevírat opomíjená témata, proto bych viděla jako žádoucí, aby si své zástupce vybralo co nejvíce členů akademické obce FZV,“ uvedla Tereza Marková, předsedkyně volební komise, na kterou se můžete kdykoliv v průběh voleb obrátit s dotazy, připomínkami nebo nejasnostmi na e-mailové adrese tereza.markova01@upol.cz.

Příjmení a jméno Tituly Pracoviště
Bartoníčková Daniela Mgr. Ústav ošetřovatelství
Bubeníková Štěpánka Mgr., Ph.D. Ústav porodní asistence
Danosová Marinella Mgr., DiS. Ústav zdravotnického záchranářství a intenzivní péče
Dobešová Cakirpaloglu Simona Mgr., Ph.D. Ústav společenských a humanitních věd
Gaul Aláčová Petra Mgr., Ph.D. Ústav klinické rehabilitace
Janoušková Kateřina Mgr. Ústav porodní asistence
Jarušek Vladimír Mgr., MBA Ústav zdravotnického záchranářství a intenzivní péče
Kolářová Barbora PhDr., Ph.D. Ústav klinické rehabilitace
Kopecký Miroslav doc., PaedDr., Ph.D. Ústav preklinických oborů
Machaczka Ondřej Mgr., Ph.D. Ústav zdravotnického managementu a ochrany veřejného zdraví
Mazalová Lenka Mgr., Ph.D. Ústav ošetřovatelství
Schovánková Tereza Mgr. Centrum vědy a výzkumu
Šaňáková Šárka Mgr., Ph.D. Ústav ošetřovatelství
Vyskotová Jana Mgr., Ph.D. Ústav klinické rehabilitace
Příjmení a jméno Studijní program Ročník studia
Johánková Marie Fyzioterapie 1.
Jurenková Jana Porodní asistence 1.
Kolman Antonín Zdravotnické záchranářství 1.
Legutková Júlia Radiologická asistence 2.
Mináriková Johana Porodní asistence 1.
Mrnuštíková Hana Všeobecné ošetřovatelství 2.
Němec Viktor Všeobecné ošetřovatelství 1.
Uhmanová Barbora Fyzioterapie 3.
Vrba Šimon* Fyzioterapie 1.

* Odstoupil 5. 3. 2024