Pomozte s Udržitelným Palackým zlepšit třídění odpadu na kolejích

Zdroj: Udržitelný Palacký
Čtvrtek 21. říjen 2021, 13:36 – Text: Michal Zych

Jednou z výzev, které řeší Udržitelná univerzita, jsou také odpady a cirkulární ekonomika na univerzitě. Spolek Udržitelný Palacký, díky němuž mohou studenti na kolejích již několik let využívat třídicí tašky na odpad, teď pořádá průzkum o třídění odpadů na kolejích. Ten má přispět k tomu, aby třídění bylo celkově propracovanější, například aby bylo možné třídit více druhů odpadu, a to třeba i v kuchyňkách nebo na chodbách.

Ideální cestou, na kterou bychom neměli nikdy zapomínat, je samozřejmě vzniku odpadu předcházet – snažit se využívat věci udržitelně a kreativně, případně je poslat dál třeba prostřednictvím Freeshopu. Pokud však už nějaký odpad vzniká, je vhodné jej správně roztřídit, a dát mu tak příležitost k recyklaci, nebo alespoň ke správně provedené likvidaci, která životní prostředí zatíží co možná nejméně. Pokud bydlíte na kolejích a tašky na tříděný odpad dosud nemáte, můžete si je zdarma půjčit ve Freeshopu, jehož aktuální otevírací dobu najdete vždy na Facebooku.

V případě, že potřebujete vyhodit něco, co se do tašek nehodí nebo nevejde, můžete využít veřejnou síť kontejnerů a sběrových dvorů – vše najdete přehledně na webu Olomouc třídí odpad, kde zároveň můžete zjistit, kam odpad z Olomouce putuje a co se s ním děje. Další tipy, jak žít v Olomouci udržitelněji, najdete na stránkách Udržitelné univerzity

 

Krátký dotazník (jen 6 otázek) můžete vyplnit zde.

Zpět