Den fascinace rostlinami zve veřejnost do světa krásy a harmonie

Foto: Martina Šaradínová
středa 16. květen 2018, 14:24 – Text: Šárka Chovancová

V pátek 18. května máte jedinečnou příležitost nahlédnout do pestrého světa rostlin. Botanická zahrada PřF se opět připojí k mezinárodní akci Den fascinace rostlinami, která má upozornit na to, že bez rostlin si lze život na naší planetě jen těžko představit. Otevřeno bude od 9.00 do 16.00, vstup je zdarma.

„Obvykle tato akce probíhá jednou za dva roky, ale my jsme si řekli, že je to škoda a pořádáme jí každý rok. Letos jsme si vybrali téma Barevný svět rostlin," uvedl vedoucí botanické zahrady Václav Dvořák.

Pro návštěvníky všech věkových skupin je ve spolupráci s katedrou botaniky a Výzkumným ústavem rostlinné výroby připraven program, díky kterému se mohou například dozvědět, jak a pomocí čeho se šíří rostliny, vyzkoušet si botanický AZ-kvíz, podívat se na barvířské rostliny, výtrusy hub nebo si vyzkoušet, jak měřit pH pomocí rostlin. Součástí programu bude komentovaná prohlídka ve 14:00.

Den fascinace rostlinami pořádá Evropská organizace pro rostlinnou biologii a za cíl si klade, aby se co nejvíce lidí z celého světa nadchlo pro rostliny a ocenilo důležitost rostlinné biologie pro zemědělství, květinářství, lesnictví, pro udržitelnost produkce potravin i všeho dalšího, co získáváme z rostlin, tedy papíru, dřeva, chemikálií, energie a léčiv.