Snad v červnu budeme zase závodit, doufá lukostřelec z FZV

Michal Hlahůlek v březnu zvítězil na halovém mistrovství České republiky.
Foto: archiv M. Hlahůlka
Neděle 26. duben 2020, 8:00 – Text: Martin Višňa

Po dvou stříbrných medailích na akademickém mistrovství si vystřílel titul mistra České republiky na halovém šampionátu – a pak slibně rozjetou sezonu přerušila opatření související s epidemií koronaviru. Lukostřelec Michal Hlahůlek, který studuje na fakultě zdravotnických věd, tak musel nedobrovolně opustit střelnici.

„K přerušení sezony došlo týden po mém vítězství a obhajobě titulu mistra republiky v hale. Byl jsem spokojený se svou zimní přípravou na hlavní, letní sezonu. Zrovna jsme se měli přesunout z hal na venkovní střelnice,“ říká závodník Lukostřelby Prostějov a člen české lukostřelecké reprezentace.

Koronavirus zastavil všechny turnaje, mimo jiné přerušil Světový pohár a mistrovství Evropy by se mělo v novém termínu uskutečnit až na konci léta. K evropskému šampionátu, který měl být kvalifikační na olympijské hry v Tokiu, směřovala Hlahůlkova zimní příprava, přičemž hlavním cílem sezony byly právě olympijské hry. „V omezeném režimu by se snad v červnu mělo zase začít závodit,“ doufá.

Přestože je obnovení sezony zatím ještě daleko, udržuje se lukostřelec v kondici. „Naštěstí mám k dispozici velkou zahradu, kde se dá trénovat i na olympijskou vzdálenost 70 metrů. V současnosti již je také možné trénovat na naší střelnici. Snažím se i zapojit co nejvíce fyzické přípravy, hlavně kolo a běh. A co je nejdůležitější? V prvé řadě nic nevzdávat a udržovat si pozitivní mysl, nepodlehnout negativním myšlenkám,“ přibližuje Michal Hlahůlek.

Kromě tréninku ale student oboru Zdravotnický záchranář obleče také nemocniční stejnokroj. „Budu nastupovat na výpomoc na I. Interní kliniku – kardiologickou LF UP a Fakultní nemocnice Olomouc. Těším se na novou zkušenost,“ dodal s tím, že kliniku již zná, v prvním ročníku tam byl na praxi.

Michal Hlahůlek studuje na FZV obor Zdravotnický záchranář, aktuálně je ve třetím ročníku. Jeho jméno není neznámé fanouškům lukostřelby. Je členem oddílu Lukostřelba Prostějov a od roku 2012 také české reprezentace. Na svém kontě má několik titulů mistra ČR, také 1. místo v Českém poháru 2016 či úspěchy na akademických mistrovstvích. Jeho snem je zisk olympijské medaile.