Zájemci o studium na UP se stále mohou hlásit na vybrané programy

I v létě je ještě šance přihlásit se ke studiu.
Ilustrační foto: Jan Andreáš
Pondělí 17. červen 2019, 12:00 – Text: Tomáš Krejčiřík

Možnost studovat v dalším akademickém roce na Univerzitě Palackého mají ještě zájemci o některé bakalářské či navazující magisterské studijní programy přírodovědecké a cyrilometodějské teologické fakulty. Přihlásit se lze také ještě na některé cizojazyčné programy.

Na přírodovědeckou fakultu mohou zájemci posílat přihlášky do 12. července. Vybrat si mohou bakalářské či navazující magisterské programy zaměřené na matematiku, geologii, geografii, chemii, biologii, fyziku, informatiku či na jejich učitelství. Podrobný přehled programů a jejich kombinací je k dispozici na stránkách fakulty.

Druhé kolo přijímacího řízení vyhlásila cyrilometodějská teologická fakulta, která přijímá přihlášky od 17. června do 31. července. „Zájemci se mohou hlásit na bakalářské programy Charitativní a sociální práce a Mezinárodní sociální a humanitární práce. Přijímací zkoušky se poté uskuteční 27. až 28. srpna,“ uvedla vedoucí studijního oddělení cyrilometodějské teologické fakulty Kristýna Hradilová s tím, že studium je realizováno ve spolupráci s CARITAS – Vyšší odbornou školou sociální v Olomouci, a elektronickou přihlášku je tedy nutné podat ve stejném termínu i na tuto školu.

Přihlásit se lze také na fakultu zdravotnických věd, konkrétně do čtyřletého bakalářského programu Physiotherapy, jehož studium v anglickém jazyce je zpoplatněno. „Tento studijní program otevíráme poprvé. Lhůta pro podávání přihlášek je do 15. srpna,“ informovala Alena Cholinská, vedoucí studijního oddělení fakulty zdravotnických věd.

Studijní programy, na které lze stále podat přihlášku, naleznete v katalogu zde. Přijímací řízení na většinu bakalářských a magisterských studijních programů na UP bylo uzavřeno v závěru února, kdy olomoucká univerzita přijala více než 27 tisíc přihlášek ke studiu. Podobně jako v minulých letech byl největší zájem o Všeobecné lékařství, Psychologii, Právo a Zubní lékařství.