Fakulta zdravotnických věd navázala spolupráci s americkou univerzitou

Děkanka Kim Bro a odborná asistentka Ann Davidshofer (na snímku třetí a čtvrtá zleva) stojí v čele americké vysoké školy Martin-Herold College of Nursing & Health.
Foto: David Kresta
Čtvrtek 28. červenec 2022, 11:00 – Text: David Kresta

Až z Mount Mercy University sídlící v americkém Cedar Rapids zavítaly v tomto týdnu na Fakultu zdravotnických věd UP děkanka Kim Bro a odborná asistentka Ann Davidshofer. Obě dámy působí na Martin-Herold College of Nursing & Health a na fakultě jednaly o možnostech budoucí spolupráce mezi oběma institucemi.

Během svého pobytu navštívila americká delegace také Fakultní nemocnici Olomouc. „Paní Bro a paní Davidshofer měly příležitost seznámit se s moderními technologiemi i zázemím pro personál na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny, Kardiochirurgické klinice a na I. i II. interní klinice. O přípravu programu a doprovod se postaraly moje kolegyně z Úseku nelékařských oborů Fakultní nemocnice Olomouc. Vnímáme toto setkání jako velmi prestižní a věříme, že spolupráce s americkým partnerem bude pro nás přínosná,“ shrnula proděkanka FZV UP Andrea Drobiličová.

Vedení olomoucké fakulty se s děkankou Kim Bro dohodlo na tom, že v lednu příštího roku přivítá na své půdě sedm studentů a jednoho akademického pracovníka ze zmíněné Martin-Herold College of Nursing & Health. „Studenti budou praktikovat ve Fakultní nemocnici Olomouc pod vedením anglicky hovořících mentorů,“ uvedla Drobiličová.

Škola Martin-Herold College of Nursing & Health se může pochlubit více než 400 studenty ošetřovatelství a více než 40 studenty zdravotní péče v rámci bakalářských a postgraduálních programů. Více ZDE.