Do Olomouce se sjedou odborníci na hojení ran

Foto: FN Olomouc
Úterý 31. květen 2022, 10:00 – Text: David Kresta

Desítky odborníků, jedno společné téma – problematika hojení ran u dětí. Na celodenní konferenci Hojení ran v kostce, kterou spolupořádá Fakulta zdravotnických věd UP, se setkají zdravotníci z celé republiky. Jejich přednášky můžete v pátek 10. června sledovat naživo v konferenčním sále II. interní kliniky – gastroenterologické a geriatrické FN Olomouc, organizátoři také zajistili on-line přenos.

První ročník konference Hojení ran v kostce se uskutečnil v roce 2016 za účasti více než tří stovek hostů. „V úvodních ročnících jsme se tématice věnovali obecně, ale poslední dvě konference jsme zaměřili na novorozence, kojence a dětské pacienty. Probíraná témata vyvolala obrovský zájem účastníků, proto jsme se rozhodli neonatologickým a pediatrickým tématům v oblasti hojení ran věnovat i letošní ročník,“ uvedla Andrea Drobiličová, proděkanka pro praktickou výuku Fakulty zdravotnických věd UP, která je také odbornou garantkou celodenní akce a stejně jako v předchozích ročnících se i tentokrát ujme role moderátorky.

Konference startuje v 8.30 hodin a naplánováno je celkem sedmnáct přednášek. Vedle odborníků z hostitelské Fakultní nemocnice Olomouc vystoupí v průběhu dne zástupci nemocnic z Prahy, Brna, Ostravy, Zlína či Plzně. V širokém spektru přednášek se dotknou témat poranění kůže, hojení operačních ran u novorozenců, popálenin i rozštěpů. Kompletní program je ZDE. Konferenci bude možné sledovat i on-line na adrese: https://druhainterna.fnol.cz/hojeni-ran-v-kostce.

U zrodu konference stála v roce 2016 Lenka Šeflová, vrchní sestra II. interní kliniky - gastroenterologické a geriatrické FN Olomouc. „V problematice hojení ran je odborníkem, zabývá se jí dlouhá léta a pomáhá nám prosadit nové trendy,“ zdůraznila Andrea Drobiličová. Pořadatelem sedmého ročníku konference Hojení ran v kostce je FN Olomouc ve spolupráci s Fakultou zdravotnických věd UP, Českou společností pro léčbu ran a neonatologickou a pediatrickou sekcí České asociace sester.